Ripensia invinge Millenium Giarmata 3-2 in minutul 87′

update
person
Giarmata Stiri si informatii din Comuna Giarmata
domain

CS Millenium Giarmata a juct sambata in deplasare pe terenul celor de la Ripensia. Chiar daca Giarmata era condusa la pauza cu 2-0 in repriza secunda a revenit in forta egalind in minutul 85′ 2-2 golurile fiind marcate de catre Soare in minutul 63′ si Simionov in minutul 85′

Din pacate in minutul 87′ printr-o lipsa de reponsabilitate ca marcaj defensiv Ripensia a inscris din nou  dupa o lovitura libera batuta de Zaluschi si finalizata de Matis cu capul din 9 metri

sursa foto: sporttim.ro

Jocul a fost unul bun de ambele parti,chiar daca Giarmata a pierdut, moralul si forma tinerei echipe este una foarte buna.

Doar  unele erori individuale si o lipsa de concentrare in anumite momente ne-a costat sa nu aducem 1 punct din deplasare.

Giarmata a ramas cu un total de 17 p in clasament iar in urmatoarea etapa va juca importiva Industriala Galda de Jos,echipa situata pe locul 2 in clasament cu 32p