AFC Hermannstadt II-CS Millenium Giarmata(3-1) dupa un meci cu multe ocazii

update
person
Giarmata Stiri si informatii din Comuna Giarmata
domain

CS Millenium Giarmata,a jucat in deplasare din noul campionat al Seriei a IV-a in Liga 3 cu AFC Hermannstadt. Pentru Giarmata au fost multe faze de gol create insa nu au fost finalizate prin gol,si asa cum prea bine se stie in fotbal ratarile se razbuna

Gruparea din Sibiu a marcat rapid, inca din minutul 9, printr-o lovitura de la 11 metri care a fost transformata de Catalin Tarcea, si s-a desprins pe tabela de marcaj dupa mijlocul reprizei I, 2-0 in minutul 25 prin Andrei Pop, izbutind sa se redesprinda la doua goluri diferenta la jumatatea reprizei secunde, 3-1 prin Dan Roman in minutul 72.

Pentru Giarmata a marcat in minutul 56, Joseph Anagor cu capul in urma unei centrari a lui Bungau dintr-o lovitura libera executata de la 28 de metri.

Componenta echipei a fost urmatoarea:

CS Millenium: Miklos – Olariu (75, Pricop), Stupu, Covasala, Ștefanescu (85, Rus), Bungau, Domsa (80, Grunta), Codrea, Stoica (55, Sporin), Ghighilicea, Anagor.

Rezerve: Copoeru, Buzdugan.

Giarmata va juca in etapa a III-a acasa cu cei de la CS National Sebis.